پایان نامه پالس متر Pulse Meter در قالب فایل ورد

پایان نامه پالس متر Pulse Meter در قالب فایل ورد ۴۴ صفحه قابل ویرایش
چکیده
ریتم طبیعی قلب از گره سینوسی آغاز شده و پس از انتقال به گره دهلیزی بطنی در بطنها منتشر می‌شود. در نتیجه این نحو هدایت تحریک الکتریکی، ابتدا دهلیز و با فاصله کمی بطن‌ها منقبض می‌شوند. ریتم طبیعی قلب بین شصت تا صد ضربان در دقیقه‌است. هرگاه فرد ضربان قلب خود را احساس کند اغلب احساس ناخوشایندی دارد آن را تپش قلب گویند. ممکن است ضربان قلب تند، کند یا نامنظم نیز باشد .
انواع آریتمی: به کندی ریتم قلب، برادی کاردی و به تندی ریتم قلب، تاکی کاردی می‌گویند .اندازه گیری ضربان قلب HR تندرستی و سلامت سیستم قلبی و عروقی انسان را نشان می دهد.

پروژه پالس متر Pulse Meter

این پروژه با مشاهده تغییرات مقدار خون موجود در سرخرگ داخل مچ زمانیکه قلب خون را پمپاژ می کند ضربان قلب را اندازه می گیرد. در تمامی  بخش های بیمارستانی، اتاق عمل ها و واحد‌های مراقبت‌ ویژه  (ICU _ CCU)  نیاز است که ضربان قلب بیمار به صورت مداوم همراه با سیگنال قلب بر روی نمایشگر نمایش داده شود و توسط دکتر متخصص چک شود تا سلامت بیمار را نسبت به ضربان قلب نشان داده شده بررسی کند. همچنین در ورزش، مربی جهت کنترل تمرین ورزشکار باید مرتب ضربان قلب وی را بررسی کند. لذا باید در سه مرحله تمرینی یعنی گرم کردن، تمرینات هوازی و تمرینات غیر هوازی ورزشکار را تحت کنترل داشته باشد تا دریابد آیا به آنچه که هدف برنامه تمرینی بوده است، رسیده است یا خیر. تنفس نیز یکی از پارامتر های حساس کلینیکی در بسیاری ازبیماری های ریوی و نشان دهنده کیفیت سلامتی است. هدف این پروژه طراحی و ساخت سیستمی برای ثبت سیگنال تنفسی و ضربان قلب همراه با نمایش سیگنال و تعداد نرخ آنها بر دقیقه بر روی صفحه نمایش می باشد. برای این منظور، طراحی مدار مناسب جهت ثبت و نمایش آن با استفاده از میکروکنترلر  انجام شده است.

فهرست مطالب پایان نامه پالس متر Pulse Meter

فصل اول قلب – تنفس
کالبدشناسی قلب
سلامت قلب
پیاده روی ضربان قلب را بالا می برد!
کنترل تمرین از طریق اندازه گیری ضربان قلب
فیزیولوژی تنفس
دستگاه تنفس
چگونگی تنفس
اصطلاحات و مفاهیم فیزیولوزیک مربوط به تنفس
حجم های ریوی
ظرفیت های ریوی
اهمیت حجم ها و ظرفیت های ریه
فصل دوم – اجزای پروژه
بلوک دیاگرام دستگاه
حسگر پبزوالکتریک
مدار تقویت و فیلترینگ
میکروکنترلر
صفحه نمایش
فصل سوم – نرم افزار وسخت افزار پروژه
ساختار بخشهای مختلف نرم افزار
بدنه ی دستگاه
نمایی از سخت افزار دستگاه
نحوه ی ارتباط نمایشگر با میکرو در نرم افزار پروتئوس
نقشه ی کامل دستگاه
نمونه ای از خروجیهای دستگاه
فهرست منابع
فهرست منابع فارسی
فهرست منابع غیر فارسی

مشخصات

دانـــــلود

  • 39 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها